Co se děje - novinky

Hledáme externí vedoucí kroužků badminton

Info: 596 811 175,
lucie.bitterova@svcha.euVíce informací

 

Všechny novinky...

Kontaktní informace

Asterix, příspěvková organizace
Na Nábřeží 41
736 01 Havířov - Město
IČO: 75085747

tel: +420 596 811 175
fax: +420 596 813 019
e-mail: info@svcha.eu

TOPlist

Více info...

Nadace OKD havířovským dětem


    Ve školním roce 2016/17 byl Nadací OKD podpořen projekt SVČ Asterix Havířov s názvem „Materiálové vybavení herny volnočasových aktivit pro děti a mládež“. Hernu tak mohla být již před prázdninami vybavena novým nábytkem a řadou společenských a deskových her.
    Prvními návštěvníky bylo 238 dětí – účastníků příměstských táborů, které při nepříznivém počasí využívaly nového vybavení ke hrám a soutěžím. V průběhu školního roku bude herna dále sloužit členům zájmových útvarů i neorganizovaným dětem z Havířova a přilehlých obcí.
    Cílem zřízení herny volnočasových aktivit je vytvořit místo, kde se děti a mládež mohou scházet k neformálním aktivitám, poznávat nové kamarády a trávit svůj volný čas v příjemném a bezpečném prostředí.
Pokračování článku Počet přečtení: : 7x | Datum: 19.10.2017

O nás


Když se řekne Asterix, mnoha lidem v Havířově se překvapivě nevybaví hrdina známých francouzkých filmů, ale zařízení pro volný čas, které už desítky let nabízí dětem i dospělým široké spektrum volnočasových aktivit.
Jsou to zájmové kroužky, soutěže, exkurze, zábavné i osvětové akce, víkendové výjezdy, příměstské tábory pro mladší děti a pobytové pro všechny až do 18 let. Naše činnost probíhá ve dvou střediscích v Havířově-Městě - na ul. Na Nábřeží 41 a na ul. M. Kudeříkové 14 a v turistické základně ve Pstruží u Frýdlantu n./O., kam vyjíždí havířovské děti na víkendy i pobytové tábory. Letních pobytových a příměstských táborů se v roce 2015 zúčastnilo více než 900 dětí.

V Asterixu pracuje 6 odborných oddělení, které zajišťují v průběhu školního roku pravidelnou i příležitostnou činnost pro naše členy i veřejnost. V letošním roce evidujeme v kroužcích více než 1000 členů.
Podrobné informace o činnosti odborných oddělení najdete v jednotlivých rubrikách. Můžete se tam také seznámit s náplní činnosti jednotlivých kroužků, s Výroční zprávou a Plánem zařízení pro další rok.
Naše středisko je zařazeno do sítě škol a činnost vychází z platných zákonů. Proto se rodiče nemusí bát o své děti, prostředí je při každé naší činnosti přátelské a bezpečné. Naši interní pedagogové mají pedagogické vzdělání a externí vedoucí kroužků – nepedagogové absolvovali kurz Pedagogického minima.
Zvláštní péči věnujeme talentovaným dětem. Naši reprezentanti získali v průběhu uplynulých let mnoho ocenění na tanečních a modelářských soutěžích od okresních, až po několik titulů mistrů světa v modelářských sportech. V této tradici pokračujeme i v současnosti. Ve večerních hodinách také nabízíme řemeslné kurzy dospělým.

Přijďte se podívat do našich středisek a umožněte dětem zájmovou činnost, která rozvine jejich schopnosti a naplní nezávadně jejich volný čas! Nábor do kroužků probíhá v měsíci září, doplňující nábor v říjnu a výjimečně i během školního roku. Začátkem každého pololetí pořádáme Dny otevřených dveří pro širokou veřejnost
Informace o volných místech v kroužcích a pozvánky na akce pro děti i rodiče najdete pravidelně také v Radničních listech a na newslettrech v obou střediscích.

Prosinec 2015
Mgr. Vladimíra Hoferiková